Jak zaserwować asa sposobem dolnym – krok po kroku

Kto by nie chciał wygrać meczu asem od dołu, tak spektakularnie jak w zeszłym tygodniu Milos Raonić? Kiedy już nadarzy się taka okazja, wystarczy zastosować się do tych trzech prostych wskazówek. Powodzenia!

1. Słuchaj sędziego

W sierpniu w Montrealu Tomasowi Berdychowi powoli kończyły się pomysły na Vaska Pospisila, dlatego postanowił poszukać innego rozwiązania. Czech jednak tak długo składał się do podania, że sędzia ogłosił time violation. Pochłonięty swoim planem Berdych nie usłyszał komendy i sekundę później w końcu zaserwował, choć powinien przerwać akcję.

Gabriela Załoga, jedyna polska sędzia WTA Tour: Berdych dostał time violation i w tym momencie zaserwował, a to nie jest dozwolone. W momencie ogłaszania time violation przeciwnik nie ma obowiązku być gotowym do gry.

2. Traf w kort

Banał, ale warto o nim pamiętać, szczególnie gdy górę biorą emocje. Jerzy Janowicz w jedynym w tym roku meczu w US Open niepotrzebnie mnożył sobie wrogów – do Maximo Gonzaleza i kontuzji dołożył kibiców i sędziów. Konflikt z tymi ostatnimi wyniknął z nieporozumienia.

Gabriela Załoga: Często wszyscy są tak zaskoczeni, że sędzia liniowy nie orientuje się, że to był serwis, i nie wywołuje autu. Na tym filmie nic nie widać, jedynie słychać, że sędzia wywołuje fault, więc pewnie piłka wylądowała poza karem serwisowym…

3. Przechytrz rywala

W ATP World Tour Masters 1000 w Paryżu Milos Raonić zbierał się do meczbola, kiedy Robin Haase, przeczuwając swój rychły koniec, ku uciesze publiczności zajął miejsce sędziego liniowego. Wszyscy się pośmiali – no, może poza Holendrem, któremu przegranie meczu po asie sposobem dolnym chwały nie przynosi.

Gabriela Załoga: Jest to zagranie dozwolone i jak najbardziej prawidłowe.

Łukasz PrzybyłowiczŁukasz Przybyłowicz twitterNie śpię, bo oglądam tenis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>